Home

IRC League Winners
IRC League 10




IRC Internationals Winners





IRC Internationals 9: Overall Winners

Senior level Middle Level Junior Level
Winners Team: Robo Trailblazers (S1)
Venkateshwar Global School, Rohini
and St. Mark’s Sr. Sec. Public School, Meera Bagh
Team: Robo Warriors (M1)
Venkateshwar Global School, Rohini
Team: Robo Warriors (J1)
Springdales School, Pusa Road
Ist Runners Up Team: Ravagers (S5)
Whiz Robo, Ludhiana
Team: Universal Fever (M2)
Scottish High International School, Gurugram
Team: The Thrill of Mechanics (J2)
Venkateshwar Global School, Rohini
IInd Runners Up Team: AIMM Warrior (S3)
Blue Bells Model School, Sector - 4, Gurugram
Team: Terminators (M4)
Scottish High International School, Gurugram
Team: Tech Explorers (J4)
Whiz Robo, Ludhiana

IRC Internationals 8: Overall Winners

Senior level Middle Level Junior Level
Winners Team: Robo Ace (S1)
Blue Bells Public School, Sector-10, Gurugram
and Indraprastha World School, Paschim Vihar
Team: Bot Builders (M5)
The Shri Ram School, Moulsari
Team: Bot Squishers (J6)
Lotus Valley International School, Gurugram
Ist Runners Up Team: Smart Bots (S3)
Indraprastha World School, Paschim Vihar
Team: SBS Robo Rockers (M1)
Step by Step School, Noida
Team: SUPERCALIFAJALISTICESPIALADOSIOUS (J3)
Scottish High International School, Gurugram
IInd Runners Up - Team: Brains on vacation (M13)
Whizrobo
Team: Tech panthers (J4)
The Shri Ram School, Aravali Campus

IRC Internationals 7: Overall Winners

Senior level Middle Level Junior Level
Winners Team: Albatraoz (S4)
Choithram School, Indore
Team: ROBBY (M3)
Scottish High International School, Gurgaon
Team: Bot Builders (J3)
The Shri Ram School, Moulsari Campus
Ist Runners Up Team: Robo Ace (S1)
Indraprastha World School, Paschim Vihar
Team: Goenkan Warriors (M2)
GD Goenka International School, Rohtak
Team: Robo Rockers (J8)
Step By Step School, Noida
IInd Runners Up Team: ROBOTRICS (S2)
St. Marks School, Meera Bagh
Team: ROBOTECHS (M4)
Scottish High International School, Gurgaon
Team: Winaum Junior (J5)
Winaum Learning, Gurgaon

IRC Internationals 6: Overall Winners

Senior level Middle Level Junior Level
Winners Team: Ked Robotics,
Blue Bells Sector 10, Gurugram, India
Team: Robo Warriors,
DPS, Sonepat, India
Team: Robby,
Scottish High International School, Gurugram, India
Ist Runners Up Team: G.D. Dementors,
GD Goenka, Karkardooma, India
Team: Ghiyasuddin International School, Maldives Team: RoboCop,
The Shriram School, Gurugram, India
IInd Runners Up Team: Robo Ace,
IWS, Paschim Vihar and SMS, Janakpuri, India
Team: Astro Boys,
Jaishree Periwal, Jaipur, India
Team:
  1. Robostars,
    Chua Choo Kang Primary School, Singapore
  2. Robogenies,
    Jaishree Periwal High School, Jaipur, India
  3. Scottish 2,
    Scottish High International School, Gurugram, India